Реал Сосиедад и Барселона играят при резултат 1:1 в последен двубой

...

НА ЖИВО: Реал Сосиедад - Барселона 1:1, отмениха гол за домакините

Реал Сосиедад и Барселона играят при резултат 1:1 в финален дуел от неделната стратегия на Ла Лига. Левандовски откри резултата още в първата минута. Александър Исак възвърне паритета единствено 4 минути по-късно.

Стартът на дуела беше в действителност ударен за каталунците. След светкавична контраофанзива младокът Алехандро Балде сподели огромна убеденост, завладя над 60 метра терен и постави топката на крайници на Левандовски, който означи дебютния си гол в Ла Лига.

Радостта на момчетата на Шави търпя единствено 4 минути обаче. След груба неточност на бранител на Барса беше изведен Александър Исак, който матира Тер Стеген за 1:1.

В 12-а минута основният рефер не глоби Усман Дембеле, макар че останаха подозрения за удар с лакът.

В 27-а минута домакините пропуснаха огромен късмет. Последователно с удари се отличиха Микел Мерино и Такефусо Кубо, само че Стеген предотврати попадение. В последните секунди на частта Левандовски се извиси с глава, само че стреля право във вратаря.

В 53-а минута Браис Мендес си намерения, че е вкарал за Реал Сосиедад, само че се оказа, че е бил в състояние на засада.

Ето и съставите на двата отбора:

Реал Сосиедад : Ремиро, Елустондо, Субелдия, Льо Норман, Муньос, Мерино, Субименди, Кубо, Силва, Мендес, Исак;

Барселона : Тер Стеген, Араухо, Кристенсен, Гарсия, Балде, Де Йонг, Педри, Гави, Дембеле, Феран, Левандовски;